24 kwietnia 5 -latki z Przedszkola Gminnego w Rudnej miały przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Auli Forum w Polkowicach, aby obejrzeć spektakl pt. „Baśnie Pana Andersena”. Sztuka w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa przybliżyła przedszkolakom znajomość baśni takich jak: „Dziewczynka  z zapałkami”, „Brzydkie Kaczątko”, „Nowe szaty Cesarza”, „Księżniczka na ziarnku grochu” czy „Świniopas”. Podczas owego wydarzenia kulturalnego dzieci nie tylko były widzami ale miały również możliwość aktywnie w nim uczestniczyć – śpiewając piosenki czy odpowiadając na zagadki. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz ciekawe kostiumy przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.