by Magdalena Majewska

18 czerwca nasza „zerówka” pojechała na wycieczkę do Hydropolis, jedynego w Polsce Centrum Edukacji Ekologicznej, które znajduje się we Wrocławiu.

Pogoda nam dopisała, a słoneczny dzień zapraszał do tajemniczych spotkań z wodą, bo to pierwsza wyprawa z naszego przedszkola w takie miejsce!

Dzieci już od początku doświadczały, tworząc swoje tęcze w salach eksperymentalnych. Potem bawiły się w fontannach, ochładzając się w ten upalny dzień, słuchały pięknych opowieści o tym, że „My to też Woda”, podziwiając szklaną rzeźbę Michała Anioła.

Z zaciekawieniem oglądały niespotykane okazy ryb, ośmiornic, piranii, przeniosły się do lasu deszczowego, a nawet mogły oglądać replikę pierwszego skafandra nurka, którego twórcą był…Polak.

Prawdziwym, wręcz spektakularnym widokiem był pokaz barwnej fontanny, która lała się w różne słowa, kształty i obrazy…

Nie ma co „lać wody”, serdecznie polecamy wszystkim to miejsce, uczące szacunku do przyrody oraz innego spojrzenia na WODĘ.

Wszystkim, którzy zabrali nas w tą niezwykłą podróż bardzo dziękujemy w imieniu dyrekcji, naszej kadry i 6-latków za możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowej przygodzie.

No cóż, teraz nasi absolwenci naprawdę płyńcie na szerokie oceany – Ahoj Przygodo!