Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W dniach 14.04.2023 oraz 17.04.2023  6-latki z Grup A i B  pojechały na wycieczkę do Głogowa na Ekologiczną Ścieżkę Edukacyjną przy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – RIPOK. Dzieci przede wszystkim zdobyły cenną wiedzę na temat segregacji śmieci. Zwiedzili sortownię, gdzie mogli zobaczyć miejsca składowania odpadów, sprasowane w duże bloki papiery, kartony. Oprócz tego oglądali pracę ludzi przy sortowaniu śmieci na ekranie monitora oraz przez okno w budynku przylegającym do sortowni. Wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali „ośmiorniczki” z butelki plastikowej. Kolejnym ciekawym miejscem jakie zwiedzili był plac zabaw wykonany z odpadów. Wycieczka ta była dla dzieci ciekawą lekcja na temat segregacji odpadów.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu ekologicznego finansowanego przez Urząd Gminy Rudna.