Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W dniach 14.04.2023 oraz 17.04.2023  6-latki z Grup A i B  pojechały na wycieczkę do Głogowa na Ekologiczną Ścieżkę Edukacyjną przy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – RIPOK. Dzieci przede wszystkim zdobyły cenną wiedzę na temat segregacji śmieci. Zwiedzili sortownię, gdzie mogli zobaczyć miejsca składowania odpadów, sprasowane w duże bloki papiery, kartony. Oprócz tego oglądali pracę ludzi przy sortowaniu śmieci na ekranie monitora oraz przez okno w budynku przylegającym do sortowni. Wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali „ośmiorniczki” z butelki plastikowej. Kolejnym ciekawym miejscem jakie zwiedzili był plac zabaw wykonany z odpadów. Wycieczka ta była dla dzieci ciekawą lekcja na temat segregacji odpadów.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu ekologicznego finansowanego przez Urząd Gminy Rudna.

Artykuły

Zobacz wszystkie
  • Czytaj dalej
  • W dniu 18.05.2023 r. odbył się koncert muzyki relaksacyjnej pt.: „Podróż z dźwiękiem” w wykonaniu Pana Patryka Kmieć. Dzieci miały okazję doświadczyć czystego dźwięku i wibracji w pełnym relaksie. Zanurzeni […]

    Czytaj dalej
  • Dnia 17 maja 2023r. grupa Słoników oraz Misiów wybrała się w podróż do Wioski Indiańskiej   w miejscowości Ostaszów. Mali podróżnicy mieli okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami Indian oraz  […]

    Czytaj dalej
  • 16 maja w przedszkolu odbył się pełen akcji i humoru teatrzyk kukiełkowy pt „W świecie sennych Nibyludków”.

    Czytaj dalej