Categories: Aktualności

by kiedos

Share

14 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Inicjatorem  święta była w 2007 roku organizacja World Education Games, a jego główną ideą jest pokazanie dzieciom – poprzez gry i zabawy matematyczne  – ciekawą stroną królowej nauk.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca w 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Z okazji Dnia Matematyki 14 marca dzieci uczestniczyły w międzygrupowych quizach, konkursach i zabawach kształtujących kompetencje matematyczne. Przedszkolaki m.in. doskonaliły orientację przestrzenną, rozpoznawały kolory, figury geometryczne, doskonaliły liczenie, dodawanie i odejmowanie. Nie zabrakło też zabaw z kodowaniem. Poza tym dzieci miały możliwość kształtować dojrzałość emocjonalną i umiejętność pokonywania trudności, a co najważniejsze doskonalić umiejętność współpracy w grupie. Wszystkie, zadania jakie dzieci wykonały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie znakomicie.