Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W ramach realizowanego w przedszkolu zadania z zakresu edukacji ekologicznej „Eko – przedszkolak wie, jak dbać o planetę ziemię” 6 października 2022 r. dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej z grupy „Kangurków” i „Owieczek” pojechały
na wycieczkę do Parku Wrocławskiego w Lubinie, gdzie odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej, wspólnie z Panią Iwoną i Panią Barbarą przewodnikami Parku udały się na jego zwiedzanie.

Spacer rozpoczęły od ptaszarni, która jest jedną z głównych wizytówek parku, dzieci mogły posłuchać, zobaczyć różnorodne gatunki ptaków z Polski i świata. Wyjątkową atrakcją był „Szlak Dinozaurów”. Idąc jego śladami dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska różnym figurom dinozaurów w ich naturalnych rozmiarach, a także wykazały duże zainteresowanie, zadając pytania odnośnie tych niesamowitych zwierząt. Podróż w przeszłość była doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy.

Ostatnim punktem naszego spaceru było mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Przedszkolaki bogatsze o nowe wiadomości zapewne zapamiętają ten dzień pozytywnie
i na długo.

Autokar wiozący przedszkolaków do Parku Wrocławskiego w Lubinie opłacony został z dotacji budżetu Gminy Rudna przyznanej na realizację wyżej wymienionego zadania.