Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W ramach realizowanego w przedszkolu zadania z zakresu edukacji ekologicznej „Eko – przedszkolak wie, jak dbać o planetę ziemię” 6 października 2022 r. dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej z grupy „Kangurków” i „Owieczek” pojechały
na wycieczkę do Parku Wrocławskiego w Lubinie, gdzie odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej, wspólnie z Panią Iwoną i Panią Barbarą przewodnikami Parku udały się na jego zwiedzanie.

Spacer rozpoczęły od ptaszarni, która jest jedną z głównych wizytówek parku, dzieci mogły posłuchać, zobaczyć różnorodne gatunki ptaków z Polski i świata. Wyjątkową atrakcją był „Szlak Dinozaurów”. Idąc jego śladami dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska różnym figurom dinozaurów w ich naturalnych rozmiarach, a także wykazały duże zainteresowanie, zadając pytania odnośnie tych niesamowitych zwierząt. Podróż w przeszłość była doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy.

Ostatnim punktem naszego spaceru było mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Przedszkolaki bogatsze o nowe wiadomości zapewne zapamiętają ten dzień pozytywnie
i na długo.

Autokar wiozący przedszkolaków do Parku Wrocławskiego w Lubinie opłacony został z dotacji budżetu Gminy Rudna przyznanej na realizację wyżej wymienionego zadania.

Artykuły

Zobacz wszystkie
 • Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały program artystyczny. Dzieci recytowały Dziadkom wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły wyrażając w ten sposób swoją miłość. Każda wnuczka […]

  Czytaj dalej
 • W dniach od 25.01 do 17.02.2023 r. należy składać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Druki do pobrania znajdują się w sekretariacie przedszkola oraz na stronie w zakładce „Rodzice rekrutacja”.

  Czytaj dalej
 • Dnia 18.01.2023 po raz kolejny dzieci z najstarszych grup przedszkolnych wyruszyły na wycieczkę do kina Muza w Lubinie na seans filmowy pt. Wielka podróż Molly. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu pt. Nowe […]

  Czytaj dalej
 • W dniu 17.01.2023r. przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „ Muzyczna ciuchcia, czyli, jak muzyka opowiada?”. Była to muzyczna opowieść na motywach  „ Lokomotywy” Juliana Tuwima, która pozwoliła dzieciom zrozumieć, […]

  Czytaj dalej