Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W ramach realizowanego w przedszkolu zadania z zakresu edukacji ekologicznej „Eko – przedszkolak wie, jak dbać o planetę ziemię” 6 października 2022 r. dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej z grupy „Kangurków” i „Owieczek” pojechały
na wycieczkę do Parku Wrocławskiego w Lubinie, gdzie odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej, wspólnie z Panią Iwoną i Panią Barbarą przewodnikami Parku udały się na jego zwiedzanie.

Spacer rozpoczęły od ptaszarni, która jest jedną z głównych wizytówek parku, dzieci mogły posłuchać, zobaczyć różnorodne gatunki ptaków z Polski i świata. Wyjątkową atrakcją był „Szlak Dinozaurów”. Idąc jego śladami dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska różnym figurom dinozaurów w ich naturalnych rozmiarach, a także wykazały duże zainteresowanie, zadając pytania odnośnie tych niesamowitych zwierząt. Podróż w przeszłość była doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy.

Ostatnim punktem naszego spaceru było mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Przedszkolaki bogatsze o nowe wiadomości zapewne zapamiętają ten dzień pozytywnie
i na długo.

Autokar wiozący przedszkolaków do Parku Wrocławskiego w Lubinie opłacony został z dotacji budżetu Gminy Rudna przyznanej na realizację wyżej wymienionego zadania.

Artykuły

Zobacz wszystkie
  • Czytaj dalej
  • W dniu 18.05.2023 r. odbył się koncert muzyki relaksacyjnej pt.: „Podróż z dźwiękiem” w wykonaniu Pana Patryka Kmieć. Dzieci miały okazję doświadczyć czystego dźwięku i wibracji w pełnym relaksie. Zanurzeni […]

    Czytaj dalej
  • Dnia 17 maja 2023r. grupa Słoników oraz Misiów wybrała się w podróż do Wioski Indiańskiej   w miejscowości Ostaszów. Mali podróżnicy mieli okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami Indian oraz  […]

    Czytaj dalej
  • 16 maja w przedszkolu odbył się pełen akcji i humoru teatrzyk kukiełkowy pt „W świecie sennych Nibyludków”.

    Czytaj dalej