^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kadra

Uroczystość otwarcia nowego przedszkola 

 
                    Dnia 14.10.2009 odbyła się uroczystość otwarcia nowego Przedszkola Gminnego w Rudnej, w której uczestniczyły m.in osoby: Wicestarosta Mirosław Gojdź 
z delegacją ze Starostwa Powiatowego w Lubinie, Pani Maria Kramarczyk Dyrektor Delegatury Wydziału Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Pani Halina Knychalska Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Legnicy, Pani Jolanta Misiorna Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Legnicy, Pan Władysław Bigus Wójt Gminy Rudna, Rada Gminy Rudna, Rada Rodziców Przedszkola Gminnego w Rudnej, Dyrektorzy przedszkoli z Lubina, księża z terenu gminy, Jana Kozakova Starosta z partnerskiego czeskiego miasta Rudna k. Pragi, emerytowani nauczyciele . Na początku uroczystości głos zabrała nasza Pani Dyrektor Iwona Ratajewska, która na początku swojego wystąpienia serdecznie powitała zebranych gości i przedstawiła historię działalności przedszkola w Rudnej. Mówiła jak ważny w rozwoju dziecka jest etap przedszkolny, kiedy nabiera pierwszych doświadczeń w instytucjonalnie zorganizowanym środowisku, a dzięki tak wspaniałej bazie dydaktycznej kadra pedagogiczna będzie mogła lepiej wypełniać swoje obowiązki. Następnie zwracając się do Pana Władysława Bigusa Wójta Gminy Rudna podziękowała za tak piękny obiekt. Podczas oficjalnej części nie zabrakło przemówień gości.  Wójt Gminy prócz serdecznych życzeń z okazji nauczycielskiego świeta, zapowiedział, że to nie koniec inwestycji w gminie, a Wicestarosta Mirosław Gojdź wyraził słowa uznania za tą inwestycję samorządu, za tempo prac i świetne wykonanie, co powinno być przykładem dla wszystkich gmin powiatu. Pochwał nie szczędziły również dyrektorki Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i w Legnicy. Wielu gości przybyło z prezentami dla naszych przedszkolaków - delegacja czeskiego miasta Rudna obdarowała milusińskich górą gier i zabawek, a radna Danuta Adamska podarowała misia-przytulankę, przewyższającego wzrostem każdego przedszkolaka. Po przemówieniach księża dokonali poświecenia nowego obiektu. W dalszej części otwarcia nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie został przedstawiony dla gości program artstyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków pod hasłem "Przedszkole Drugim Domem Jest".Na zakończenie każdy z gości otrzymał od przedszkolaków niespodziankę - upominek w postaci drzewka szczęścia, by spełniało marzenia. 

                      Sybolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wicestarosta, Dyrektor Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Wójt Gminy oraz Dyrektor Przedszkola

                                               
            
          
                      

       
                 
       
         Program artstyczny pt " Przedszkole drugim domem jest" w wykonaniu naszych przedszkolaków
 
                   


Wizyta gości z Niemiec


     Dnia 13 października przyjechali do naszego przedszkola goście z Niemiec, z partnerskiej gminy Oybin. Były to dzieci klas I-III , ich opiekunowie, Burmistrz Gminy Oybin i radny. Przybyli do nas w towarzystwie Wójta Gminy Rudna i przedstawicieli Rady Gminy. Pani Dyrektor oficjalnie przywitała oczekiwanych gości. Udzieliła im także odpowiedzi na stawiane pytania, dotyczące kosztów budowy, wyposażenia przedszkola, a także kosztów, jakie ponoszą rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. 
  

    Następnie gości zostali oprowadzeni po naszej placówce. Towarzyszyli im rodzice naszych wychowanków, którzy "władają" językiem niemieckim. Odwiedzili każdą 
z grup. W związku z faktem, że w porze odwiedzin odbywały się na salach zajęcia, goście mieli okazje zobaczyć jak nasze dzieci biorą w nich udział:.


- grupa I - dzieci wraz z nauczycielkami przygotowywały się do występu
   

    

- grupa II - to sala najmłodszych wychowanków, maleństwa odpoczywały w sypialni, a goście nie chcieli zakłócać im spokoju więc pozostając w ich sali mieli możliwość przyjrzenia się jej wyposażeniu, które odpowiada standardami tej grupie wiekowej.
- grupa III - dzieci były w trakcie zajęć plastycznych, pracowały nad wyklejankami przy stolikach.

 

 

-grupa IV - dzieci tańcząc ze wstążkami ilustrowały ruchem jesienną pogodę
- grupa V- dzieci w ramch zajęć umuzykalniających, śpiewały piosenkę wystukując jej rytm na drewnianych klockach.
 
    Goście byli zachwyceni postawą naszych przedszkolaków, które nie wstydziły się ich, odważnie realizowały podjęte zadanie słuchając poleceń nauczycielek. Podziwiali przedszkole, jego kolorystykę, wyposażenie, klimat. Było nam bardzo miło to słyszeć tym bardziej, że same również jesteśmy zadowolone z pracy w nim. Po zdwiedzeniu przedszkola wewnątrz Pani Dyrektor zaprosiła odwiedzających na nasz bogato wyposażony plac zabaw. Nie da się ukryć, że wywarł on ogromne wrażenie na najmłodszych gościach. Dzieci od razu skorzystały z jego atrakcji. Były tak zafascynowane zabawą, że ciężko było zaprosić ich ponownie do przedszkola.

 

    Na sali gimnastycznej czekały już na gości dzieci z grupy I - 5 latki z przedstawieniem o tematyce jesiennej. Wszystkich urzekła przygotowana sceneria oraz piękne stroje dzieci. Niespodzianką dla zebranych okazała się także piosenka zaśpiewana w języku niemieckim. Nasi wychowankowie po udanym wystepie zaprosili gości do wspólnej zabawy - dało się odczuć ciepłą, przyjazną atmosferę. Na pamiątkę tej wizyty goście podarowali nam samodzielnie wykonany prezent oraz słodkości. My równiez wręczyliśmy im własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiliśmy na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy oraz personel. Mamy nadzieję, że goście będą nas mile wspomninać a nawiązany kontakt będzie owocował dalsza współpracą.