^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Do pobrania

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „U BABUNI” W JAROSZÓWCE

IMG 20180615 100629

   W dniach 14, 15, 18.06.2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami miały możliwość uczestniczenia w wyjeździe do Gospodarstwa Agroturystycznego „U Babuni” w Jaroszówce, gdzie czekało na dzieci wiele niespodzianek. Dzieci przywitane przez gospodarzy zostały zapoznane z terenem oraz zasadami bezpiecznej zabawy na obszernym placu zabaw zapełnionym najrozmaitszymi zabawkami i budowlami. Zaproszone do zabawy okazywały radość i zachwyt na każdym kroku. Mieszkające w gospodarstwie zwierzęta: konie, krowy oraz owieczki i króliki, które dzieci mogły obserwować z biska, karmić je trawką, koniczynkami okazały się niesamowitą atrakcją. Kolejną frajdą wynikającą z programu wycieczki była przejażdżka bryczką konną.Obserwacja lasu i otaczającej przyrody o tej porze roku była pretekstem do prowadzenia rozmów z woźnicą - zadawania pytań i słuchania ciekawostek o przyrodzie.

    Kolejnym punktem wycieczki były przyrządzone przez gospodarzy pyszne kiełbaski z grilla, które po tylu atrakcjach dzieci zajadły z wielkim apetytem.

 Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom. Chcemy podziękować Gospodarzom za miłe przyjęcie i zapewnienie dzieciom miejsca i pomysłów na wspaniałą zabawę.

  Podziękowania kierujemy również do Urzędu Gminy w Rudnej. Autokary, które wiozły dzieci, zostały opłacone ze środków budżetu Gminy, przeznaczonego na realizację działań z zakresu edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych Gminy Rudna.