^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

„NAWET DZIECI BAJKI PISZĄ”

 img 4912

Dnia 27.10.2015r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana z inauguracją książki pt.: „Nawet dzieci bajki piszą” oraz pożegnaniem Pani Danuty Adamskiej, która przez kilka lat, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, co miesiąc odwiedzała nasze przedszkolaki z bajką.

Zgodnie z przyjętymi celami, przy współpracy z Panią Danusią, staraliśmy się propagować codzienne czytanie dzieciom, które uważamy za skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Dzieci mogły nie tylko słuchać bajek, ale i je tworzyć. Zorganizowany konkurs literacko- plastyczny pod takim samym hasłem, jak tytuł książki, pozwolił przedszkolakom, razem z bliskimi, wykazać się twórczością literacką i plastyczną. Uwieńczeniem naszej działalności miała być książka- publikacja wytworów wyobraźni dziecięcej.

No cóż…, jak powiedział Fabian  podczas przygotowanego dla Pani Danusi programu artystycznego: 
„I... w końcu, dzięki współpracy wielu osób, książkę złożoną z naszych bajeczek wydała!”

Czyli…? O tak, doczekaliśmy się!!! Jest- piękna, kolorowa, a najważniejsze, że NASZA. Podjęte działania mają teraz namacalny efekt, z którego jesteśmy dumni. Niektórzy z nas mają ją już w swojej biblioteczce, innych zapraszamy do Biblioteki w ZS w Rudnej.

Podczas spotkania z Panią Adamską mogliśmy podziękować wierszem i piosenką za współpracę i wydanie „małego dziecięcego dzieła”. Nastąpiła także koronacja, podczas której nasz gość został, dzięki słowom Oli, „Królową bajek”:

„Ta osoba wyjątkowa,

to Pani Danusia Adamska

- bajek Królowa.

Dlatego zanim program rozpoczniemy

jeszcze  koronować Panią będziemy.

Poproszę o koronę,

która będzie zdobiła dzisiaj jej głowę.”

Nie zapomnieliśmy też o prezencie. Wręczyliśmy gościowi antyramę wypełnioną pamiątkowymi zdjęciami. Oczywiście prezentami zostaliśmy obdarowani i my. Każdy uczestnik spotkania otrzymał książką „Nawet dzieci bajki piszą”, a dodatkowo dzieci dostały komplety klocków.

Jak my- nauczyciele i przedszkolaki, możemy się jeszcze za to odwdzięczyć? Myślimy w tym momencie nie tylko o naszej Pani Danusi Adamskiej, ale i komitecie redakcyjnym, czyli wszystkich osobach, dzięki którym książka nabrała wyrazu i wdzięku, władzach samorządowych gminy Rudna, dzięki którym publikację wydano. A może cytując troszeczkę zmienione słowa wiersza recytowanego przez Adriana:

„Możemy Wam przyrzec,

że każdy z nas zapamięta,

że książka jest ważna w życiu- nie tylko od święta.

I nikt już tego stwierdzenia na świecie nie zmieni,

że książka jest mądrym, wiernym przyjacielem.

My Wam za to bardzo DZIĘKUJEMY!”

Beata B.B.