^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzieciaki kochają zwierzaki

sdc18076

Dnia 02.10.2015 dzieci z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczyć w I części programu edukacyjnego „DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI – GADY” Zajęcia zooterapii były prowadzone w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze (2,5 – 3 latki) i dzieci starsze (4 – 5 latki)

Podczas spotkania prezentowane były żywe okazy węży które mierzyły od 80 cm do 4,5 metra. Dzieci przy pomocy osoby prowadzącej miały możliwość dotknięcia wybranych okazów, co wzbudziło ogromne zaciekawienie i wielkie emocje.

Prowadzący przekazywał w sposób ciekawy i łatwy do przyswojenia przez dzieci informacje związane z gadami, charakterystyką danego gatunku, miejscem jego występowania. Rozbudzał ciekawość dzieci opowieściami o sposobie hodowli gadów oraz anegdotami dotyczącymi każdego z prezentowanych zwierząt. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak dbać o zwierzęta, wykazywały wielkie zainteresowanie nimi oraz otaczającym ich światem. To nietypowe spotkanie z przyrodą na żywo na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.