^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Sprzątania Świata

Akcja Sprzątania Świata pod hasłem:. „Wszystkie śmieci są nasze”

 

            Dnia 16.09.2022 r. dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej tradycyjnie wzięły udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”, której celem było promowanie działań ekologicznych, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

            Tego dnia w przedszkolu nauczycielki ze wszystkich grup przeprowadziły zajęcia dydaktyczne, których tematem było "Wielkie sprzątanie". Wykonana praca plastyczno - techniczna oraz zabawa ilustracyjna do poznanego utworu muzycznego zainspirowały dzieci do działań praktycznych.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci wyruszyli z przedszkola i zajęli się sprzątaniem przydzielonego im terenu. Pogoda dopisała, a dzięki aktywnej postawie dzieci udało się wykonać zadanie.

            Udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej w tegorocznej akcji Sprzątania Świata z pewnością uświadomi, jak wiele dobrego mogą zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

 

 

1