^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wycieczka do Głogowa

Wycieczka do Głogowa

            W ramach realizacji zadania „Eko- Przedszkolak wie, jak dbać o planetę Ziemię”-   6-latki z Przedszkola Gminnego w Rudnej pojechały do Głogowa na Ekologiczną Ścieżkę Edukacyjną przy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych- RIPOK. Grupa „B” 27.04.2022, Grupa „A”- 28.04.2022r. Prowadząca Pani Kasia w bardzo przystępny, ciekawy sposób opowiedziała o sposobach i celowości sortowania śmieci i zaprezentowała film, jak prawidłowo je segregować. Następnie zaprosiła dzieci do działania praktycznego, czyli losowania śmieci, rozpoznawania, z jakiego materiału są wykonane                      i wrzucania do odpowiedniego pojemnika. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym temacie.

Kolejną propozycją prowadzącej było wykonanie „ośmiorniczki” z butelki plastikowe i elementów dekoracyjnych. Wykonaną pracę dzieci mogły zabrać do domu.

Następnie Pani Kasia zaprosiła dzieci na spacer po terenie sortowni wyznaczoną, bezpieczną trasą. Można było zobaczyć sprasowane w duże „bloki” papiery, kartony czy miejsce składowania plastiku, opon, itp.

Pracę ludzi przy sortowaniu śmieci dzieci oglądały na ekranie monitora oraz przez okno w budynku przylegającym do sortowni.

Dużą atrakcją był pobyt na „ekologicznym placu zabaw”, na którym wszystkie zabawki, urządzenia, a nawet chodniki zostały wykonane z odpadów.

Podczas całego pobytu dzieci były zaciekawione, zaangażowane. Wzbogaciły swoją wiedzę podczas zajęć  w sali edukacyjnej oraz w trakcie obserwacji na terenie zakładu.

Pani Kasia chwaliła przedszkolaki za dużą wiedzę na temat ekologii i sposobów dbania  o środowisko. W nagrodę każde dziecko otrzymało upominki: magnesy na lodówkę z opisem jak prawidłowo segregować odpady, zawieszkę odblaskową, ołówek i ulotkę dla rodziców.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu ekologicznego finansowanego przez Urząd Gminy Rudna.

20220427 093842 optimized