^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

PRZEDSZKOLAKI Z RUDNEJ TEŻ „SPRZĄTAŁY ŚWIAT”

cid ii ieptrfb61 14fe12833d437726  

                  Przedszkole  Gminne  w  Rudnej  od  wielu  lat  włącza  się   w  ogólnopolską  akcję  „Sprzątanie  Świata”. W  tym  roku  działania  przeprowadzone  były  18  września.

Celem uczestnictwa  naszych  wychowanków  jest:

  • zwrócenie uwagi dzieci na negatywne działania ludzi, np. wyrzucanie  śmieci  w  niedozwolonych  miejscach,
  • rozbudzanie  potrzeby  dbania  o  najbliższe  środowisko  przyrodniczekształtowanie  nawyków  proekologicznych , stwarzanie  okazji do aktywnego uczestnictwa  w  akcjach  na  rzecz  ochrony  środowiska.

Akcję  tą  corocznie   wspiera    Dział  Ochrony  Środowiska   Urzędu  Gminy w  Rudnej, przekazując  nam  materiały  tj.  worki  na  śmieci  i  gumowe  rękawiczki.

   Aktywny  udział   w  akcji  wzięło  120  przedszkolaków  ze  wszystkich  siedmiu  grup. Dzieci  młodsze  sprzątały  teren  wokół  przedszkola,  „Miasteczka  ruchu  drogowego”  oraz  Ośrodka  Zdrowia.  Starsze  dzieci, czyli  4-latki  i  5-latki  porządkowały  dwa  parki  przy  ul.  Polkowickiej  oraz  tereny  przyległe  do  stadionu  sportowego.  Tam  niemalże  każde  dziecko zapełniło  swój  worek  znalezionymi  papierami, plastikowymi  butelkami,  kubkami  czy  foliowymi  odpadami. W  efekcie  zebrały  około  dwudziestu  35-litrowych  worków  śmieci.  Jak  na  tak  małe  dzieci  to  dużo. 

Uczestnicząc  w  takich  działaniach, nie  jest  najważniejsza  ilość  zebranych  odpadów  lecz  rozbudzanie  u dzieci  potrzeby  dbania  o  środowisko  przyrodnicze  oraz   ich  niekłamana  radość  i  satysfakcja, że  zrobiły  coś   dobrego, pożytecznego  dla  naszej  Ziemi.