^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

OBCHODY  ŚWIATOWEGO  DNIA  ZIEMI

                Dzieci  z  naszego  przedszkola  o  ekologii  wiedzą  już  bardzo  dużo.Aktywnie  uczestniczą  w  realizacji  programów  edukacyjnych  przyrodniczo-ekologicznych.W  roku  2022 w  ramach  edukacji  ekologicznej  realizujemy  zadanie  „Eko-przedszkolak  wie, jak  dbać  o  planetę  Ziemię”

         22  kwietnia  obchodziliśmy   Światowy  Dzień  Ziemi.  Podczas  wspólnego  spotkania  wszystkie  grupy  przedszkolne  zaprezentowały  wiersz  lub  piosenkę  o  tematyce  przyrodniczo-ekologicznej, które  w  swoich  tekstach  zawierały  „dobre  rady”, jak  postępować, aby  nie  szkodzić  lecz  pomagać  naszej  Ziemi.

         Celem  tego  wydarzenia  było  rozwijanie  u  dzieci postaw  proekologicznych, uświadamianie  konieczności dbania  o czystość  środowiska.

         W  nagrodę  każda  grupa  otrzymała  układanki  edukacyjne „Cztery pory  roku”  zakupione  ze  środków  programu  ekologicznego.

         Kolejnym  punktem  obchodów  Dnia  Ziemi  była  prezentacja  multimedialna  „Dolina  Łęgów Odrzańskich”, w  której  przedstawione  zostały  charakterystyczne  rośliny, zwierzęta  i  ptaki  spotykane  w  pasie  nadodrzańskim  w  naszym  regionie.

         To  był  kolejny ciekawy  dzień  w  przedszkolu. Dzieci  wzbogaciły  swoją  wiedzę  oraz  zaprezentowały  swoje  umiejętności  artystyczne.

 

1 STARTOWE