^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

DZIEŃ ZIEMI

 

            Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi, który miał na celu zachęcenie dzieci do dbania o przyrodę poprzez kształtowanie codziennych nawyków proekologicznych oraz wyrabianie w nich poczucia odpowiedzialności za jej prawidłowe funkcjonowanie.

            Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych brały udział w zajęciach tematycznych z wykorzystaniem  m.in. zabaw muzycznych, badawczych, czy plastycznych.  Poza tym dzieci 5- i 6-letnie miały możliwość w tym dniu wykonać zaplanowane już wcześniej zadania związane z ogólnopolskimi akcjami, które realizowane są przy współpracy z Urzędem Gminy w Rudnej:

  • Grupa "A" i "B" oraz "Kangurki" i "Owieczki" narysowały na specjalnym papierze listowym z makulatury "LISTY DLA ZIEMI",
  • dzieci z grupy "Owieczek" i "Kangurków" dodatkowo podjęły działania w terenie, w ramach akcji "SADZIMY TLEN"- posadziły na terenie placówki drzewa owocowe i "leśne", a na rabatach przed przedszkolem- begonie.

           IMG 20210422 101046

 

IMG 20210422 101046