^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie z policjantem

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

POD HASŁEM „BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE”.

P2042410

 

Dnia 04.02.2020r. w Przedszkolu Gminnym w Rudnej odbyło się spotkanie z policjantem pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim sprawom związanym z bezpieczną zabawą podczas zimowych ferii. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Rudnej Pan asp. Adam Racinowski przestrzegał przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, prosił o zachowanie szczególnej uwagi podczas poruszania się na drogach po zmroku i przekonywał przedszkolaków o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

 

Policjant poinformował o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Dzieci dowiedziały się również o konieczności zamykania drzwi od zewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczyło o dużej wiedzy jaką już posiadają. Spotkanie z policjantem to element profilaktycznych działań które mają, przyczynić się do tego aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie. Dlatego już dzisiaj wszystkim Przedszkolakom i ich rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Dzieci z wielką uwagą słuchały wypowiedzi pana policjanta. Ich postawa była naprawdę wzorowa. Wierzymy, że tego typu spotkania mają na celu wyrabianie wśród dzieci właściwych nawyków oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas spędzania wolnego czasu.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Aspirantowi kartkę własnoręcznie wykonaną i zaśpiewały piosenkę pt. „Halo panie policjancie”.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Komisariatu Policji w Rudnej, a szczególnie Panu asp. Adamowi Racinowskiemu za współpracę i pomoc w przekazywaniu dzieciom wiedzy na niezwykle ważnym temarem dotyczącym zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.