^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU- WIGILIA W PRZEDSZKOLU

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU- WIGILIA W PRZEDSZKOLU

  

IMG 0410 Średni

 

 

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach jak i naszej „przedszkolnej rodzinie”. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne. W dzień przedszkolnej Wigilii 19.12.2019 r. w całym przedszkolu panowała radosna i ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce, dzieci w galowych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia.

W pięknie ustrojonej Sali zebrały się dzieci, Pani Dyrektor – Elżbieta Banach, nauczycielki oraz personel przedszkola, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez Grupę „B” (6- latków) oraz panie: Justynę Kaletę i Annę Szproch. Zarówno obejrzana inscenizacja jak i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dopełnieniem Jasełek były życzenia, które złożyła z Pani Dyrektor wszystkim dzieciom oraz pracownikom Przedszkola.

Po występach nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno – ekologicznego „Eko -aniołek”.

Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tej tradycji, do której jesteśmy bardzo przywiązani i co stanowi niezaprzeczalną wartość.