^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

„Szkoła pamięta”

72734214 1789074387889732 3186008999325597696 n

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o tych, których już nie ma wśród nas.

Przedszkole Gminne w Rudnej poraz pierwszy włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizowało w swojej placówce działania upamiętniające ważne postaci oraz wydarzenia, by uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach przedsięwzięcia dzieci z grup 5 i 6 latków wraz z wychowawcami odwiedziły

dnia 25 października 2019r. - w ostatni piątek przed 1 listopada cmentarz w Rudnej przy ulicy Ścinawskiej 19, porządkowały groby, paliły znicze i wspominały osoby ważne dla danej wspólnoty.

Tradycyjnie jak co roku nauczycielki oraz chętne dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w akcji „Ocalić od zapomnienia”.

Celem działań jest objęcie pieczą nagrobków, założycielki i pierwszej nauczycielki Przedszkola w Rudnej Pani Emilii Gadzin oraz jej mamy. Po posprzątaniu, zgrabieniu suchych liści, czyszczeniu i uprzątnięciu zbędnych przedmiotów, zapłonęły na grobach znicze i zostały położone kwiaty.

Dziękuję nauczycielom i dzieciom, że przyłączyli się do akcji „Szkoła pamięta”.

To hołd oddany naszym bohaterom, którzy ginęli za wolną Polskę. Warto byśmy o nich pamiętali.

Zespół do spraw promocji przedszkola w środowisku lokalnym

Ewa dudek