^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

WYCIECZKA DO REGIONALNEGO OŚRODKA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W DZIEWINIE

01

  Dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej dnia 24 września 2019 r. udały się na wycieczkę do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji zagadnień zawartych w Programie Ekologicznym. Celem wycieczki było przede wszystkim poszerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, kształtowanie postaw proekologicznych wobec środowiska przyrodniczego oraz poznanie właściwych zachowań zmierzających do poprawy jakości otaczającej nas przyrody.

 

  Po przybyciu na miejsce dzieci zostały zaproszone na czekające dla nich zajęcia i atrakcje w trakcie, których przedszkolaki zostały zaopatrzone w lornetki aby móc podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Za nim wyruszyliśmy w teren mogliśmy posłuchać informacji o zwierzętach, które zamieszkują lasy i pobliskie łąki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a następnie włączały się w rozmowę poprzez podniesienie ręki opowiadały o swoich obserwacjach podczas wypraw do lasu. W trakcie zajęć terenowych nasz przewodnik opowiadał o zwierzętach leśnych i ich tropach. Obserwowaliśmy też środowisko w jakim żyją i miejsca, w których mieszkają. Dzieci poznały bądź przypomniały sobie jak wyglądają liście i owoce poszczególnych drzew. Następnym punktem wycieczki były warsztaty kreatywne i laboratoryjne, podczas których przedszkolaki mogły stworzyć prace plastyczne z darów jesieni. Do wykorzystania miały szyszki, liście, gałązki, mech i kasztany, czyli te elementy dzięki, którym powstały niepowtarzalne prace. Oprócz tego uczestniczyli w różnych obserwacjach i doświadczeniach. Wiele atrakcji, ciekawych zajęć, ruch na świeżym powietrzu, wspaniałe krajobrazy – tak zostanie zapamiętana przez dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej wycieczka do Dziewina.