^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zajęcia kulinarne  

IMG 20190220 152141

DRODZY RODZICE dzieci uwielbiają pomagać w kuchni.

  Tym razem zachęcam do wspólnego przygotowania świeżych soków owocowych lub owocowo – warzywnych. To może być dla waszych pociech atrakcyjna zabawa. Wrzucać pokrojone owoce lub warzywa ( wg pomysłu) do sokowirówki lub wyciskarki i obserwować jak płynie sok. Jest to prosty sposób na „niejadki”. Poprzez ten zdrowy napój możemy dostarczyć do organizmu dziecka dużo cennych witamin. A więc do dzieła.

  Przedszkolaki z tym zadaniem nie miały większych trudności. Po zapoznaniu się z wyglądem i działaniem wyciskarki elektrycznej i manualnej przystąpiły do pracy. Przygotowując owoce pamiętali o zachowaniu higieny oraz bezpieczeństwa. Następnie z wielkim entuzjazmem tworzyli sok. Samodzielnie wykonany sok smakował im wyśmienicie.