^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

KONKURS WIEDZY O POLSCE

46513571 2153124301615091 8762595249416568832 n Copy

 W miesiącu listopadzie w Przedszkolu Gminnym w Rudnej odbył się konkurs wiedzy o Polsce w ramach realizacji projektu „Piękna Nasza  Polska Cała” oraz  realizacji programu autorskiego edukacji regionalnej „Rudna – moje małe miejsce na Ziemi” pt.: „CZY JESTEŚ DUŻYM CZY MAŁYM PRZEDSZKOLAKIEM- BĄDŹ DUMNY  Z TEGO, ŻE JESTEŚ POLAKIEM”. W kwizie wzięły udział dzieci 5 i 6 letnie z naszej placówki.

 Celem konkursu było: kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, utrwalenie wiadomości dotyczących kraju ojczystego Polski oraz miejscowości w której mieszkamy, a także wdrażanie do radzenia sobie z emocjami w czasie współzawodnictwa - godzenie się  z ewentualną przegraną, czy czerpanie radości z wygranej.

 Konkurs zrealizowany był przy współpracy ze  Stowarzyszeniem Edukacyjnym MOSTEK w ramach realizacji projektu teatralno-artystyczno-językowego.

 Po powitaniu wszystkich grup zostały wyłonione 4 zespoły (po czworo dzieci w każdym zespole) oraz przyporządkowane kolory dla drużyn i dzieci z danej grupy.

 Następnie wszyscy uczestnicy odśpiewali uroczyście Hymn Państwowy. Kolejnym krokiem była nauka na pamięć hasła przewodniego spotkania PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA, który służył jako przerywnik podczas wykonywania kolejnej konkurencji.

 Podczas konkursu dzieci wszystkich 4 drużyn wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi więc rozwiązanie zadań konkursowych – nawet tych trudniejszych - nie sprawiło im większych problemów.  Poprawne odpowiedzi uczestników były punktowane, każdy punkt to była piłeczka w kolorze danej drużyny. Wszystkie drużyny otrzymały maksymalną liczbę punktów. Oprócz gratulacji i braw, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody  ufundowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne MOSTEK.