^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Koncert "Nasza Mała Ojczyzna"

46624080 2147673712216689 2524391217479811072 n

  Dnia 23.11.2018r w naszym przedszkolu oglądaliśmy kolejny koncert muzyczny pt. „Nasza Mała Ojczyzna – 100 lat  Niepodległości”. Artyści z Lubuskiego Centrum Edukacji Artystyczneji Koncertowej z Zielonej Góry przybliżyli dzieciom najpiękniejszą muzykę, kompozytorów oraz pieśni z tego okresu naszego kraju.

 

 W czasie trwania spotkania dzieci miały okazję poznać kolejne instrumenty muzyczne. Zapoznały się z pięknym brzmieniem skrzypiec i wiolonczeli. Pan prowadzący spotkanie w ciekawy sposób  opowiedział dzieciom o instrumentach, na których grali goście. Słuchały także pieśni patriotycznych  w wykonaniu sopranistki: „Życzenie” Fryderyka Chopina, pieśni żołnierskiej pt. „Maki”.  W rozmowie z dziećmi dotyczącej naszego kraju  Artyści byli zachwyceni  bogatą wiedzą przedszkolaków na temat Polski.  Muzyka poważna rozbrzmiewała pięknie, a młodzi melomani słuchali koncertu z zapartym tchem. Przedszkolacy usłyszały melodię  polskich tonów   tj.: Polonez „Pożegnanie Ojczyzny”- Mikołaja Ogińskiego, Polonez z  filmu „Pan Tadeusz”- Wojciecha Kilara. Na zakończenie „Spotkania z muzyką” wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną piosenkę Józefa Piłsudskiego  pt. „Ułani”.  Koncert wyzwolił u słuchaczy ogromne wrażenia, więc dzieci nagrodziły artystów gromkimi oklaskami.