^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

AZP Jablko

kubusiowi przyjaciele natury

pola

logo zajac

Login Form

Statystyka

Odsłon artykułów:
430254

Online

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

„MOJA MAMA I MÓJ TATA CHODZĄ ZE MNĄ DO PRZEDSZKOLA”

IMG 4348

  Dnia 29.11.2018r., w najmłodszej grupie – w „Motylkach”, odbyły się drugie zajęcia, które zostały zorganizowane w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Moja Mama i mój Tata chodzą ze mną do przedszkola”.

  Innowacja jest odpowiedzią na pytania: „ Jakie kroki może podjąć nauczyciel, aby zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa, przyjazną atmosferę?”, „Co zrobić, aby dzieci bez stresu przeszły swój nowy etap rozwoju, którym jest uczęszczanie do przedszkola?”, „Jak wdrożyć dziecko do podjęcia pierwszych kroków edukacji?”.

 

„Punktem rozwiązania” na postawione pytania okazuje się Rodzic, a dokładniej współpraca z Rodzicami, czyli budowanie między przedszkolem/nauczycielkami i rodzicami relacji nastawionych na realizację wspólnych przedsięwzięć i na świadomą współpracę w celu wspierania rozwoju dzieci, a tym samym tworzenia środowiska przedszkolnego sprzyjającego przyjaznej atmosferze, nauce i wychowaniu dzieci.

 Te zajęcia były zapewne stresujące dla Rodziców, którzy uczestniczyli w nich po raz pierwszy. Nikt nie potrafi przewidzieć zachowania dzieci podczas pierwszej wspólnej zabawy i pracy, czy też biorąc pod uwagę drugie w tym dniu rozstanie z rodzicami. Strach okazał się jednak bezpodstawny. Za to dzieci z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwały na pojawienie się najbliższych ich sercu osób.

 Spotkamy się niedługo ponownie.

Beata Bybel-Buda