^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

OBCHODY DNIA ZIEMI

CAM02390

22 kwietnia z okazji DNIA ZIEMI przedszkolaki sadziły na przedszkolnych rabatach kwiaty.

Najstarsze grupy   włączyły  się do Akcji „Listy dla Ziemi” . Listy zostały napisane  - narysowane na specjalnym papierze listowym wykonanym z makulatury, który otrzymaliśmy od Fundacji Ekologicznej ARKA. Wprowadzając  dzieci w tematykę została przeprowadzona  rozmowa – dotyczyła ona, jak ważnym elementem jest przeciwdziałanie niskiej emisji. Dzieci poznały w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i  jak mogą zmieniać swoje przyzwyczajenia, aby chronić przyrodę i  własne zdrowie. Dlatego dzieci  zaniosą swoje listy rodzicom i  dziadkom. Dzięki temu idea działań ekologicznych łączy wiele osób. Akcja prowadzona jest przy  współpracy  z Urzędem Gminy w Rudnej.