„Obchody Święta Konstytucji 3 Maja”

R27H7AS

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji  w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych oraz o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

Dnia30.04.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowały dzieci 6-letnie z grupy „A” oraz „B”. Celem uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej, utrwalenie symboli narodowych, prezentacja tańców narodowych. Przedszkolaki zatańczyły Poloneza oraz Krakowiaka, śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze. Była to piękna, pełna radości i dumy narodowej uroczystość.

Czytaj więcej: „Obchody Święta Konstytucji 3 Maja”

Kubusiowi Przyjaciele Natury

IMG 20190417 100857

W naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie działań jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych i ekologicznych „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas spotkania wszystkich przedszkolaków nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu pt. „Wody kropelka- moc wielka”. Jury wyłoniło prace, którym przyznano:

I miejsce- Alan z grupy „Motylki” oraz Martyna z grupy „Owieczki”

II miejsce- Paula z grupy „Słoniki” oraz Szymon z grupy „A”

III miejsce- Mikołaj z grupy „Misie” oraz Oliwier z grupy „A”

Wyróżnienia:

Czytaj więcej: Kubusiowi Przyjaciele Natury