Categories: Aktualności

by Ewellina Mienciuk

Share

Ziemia to nasz dom kochany. Dla niej chcemy być zawsze pomocą wspaniałą. Segregujmy więc śmieci codziennie, wodę oszczędzamy. Bo dla roślin i zwierząt to ważna sprawa. Sadzimy drzewa, rośliny by ziemia pięknie nam kwitła. Podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe edukacyjno-przyrodnicze. Przedszkolaki ze wszystkich grup, zostały przywitane listem od ziemi, a następnie w podziękowaniu zaśpiewały Ziemi piosenkę oraz posadziły krzewy przed przedszkolem. Kolejnym działaniem jakie dzieci wykonały, była ścieżka sensoryczna po której przedszkolaki mogły przejść. Następnie zabrały się za poszukiwanie dinozaurów w piasku oraz miały możliwość uczestnictwa w eksperymencie wulkanicznym. Następnym  działaniem było segregowanie śmieci. Na zakończenie Pani Asia zaprosiła dzieci na teatrzyk Kamishibai, była to opowieść o groszku, po wysłuchaniu opowieści przedszkolaki umieściły swoje wcześniej przygotowane dłonie na plakacie z pięknym hasłem ,,Ziemia naszym domem”.