Categories: Aktualności

by kiedos

Share

Niewąt

pliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

5 stycznia w Centrum Kultury Gminy Rudna odbyło się  przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Wspólnie z nami     tę uroczystą chwilę przeżywali Wójt Gminy Rudna Pan Adrian Wołkowski, Sekretarz Gminy Pan Piotr Czekajło, Dyrektor Przedszkola Gminnego w Rudnej Pani Elżbieta Banach, dyrektorzy gminnych jednostek, rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy gminy.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Na chwilę dzieci zmieniły się w Najświętszą Rodzinę, anioły, pastuszków i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat.

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych  w świąteczny nastrój.

A na koniec Wójt Gminy Pan Adrian Wołkowski podziękował dzieciom za występ i wręczył upominki a Pani Dyrektor Elżbieta Banach słodkości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają serdeczne relacje.