Categories: Aktualności

by kiedos

Share

Dnia 15.09.2023 r. dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej tradycyjnie jak co roku wzięły udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Sprzątanie Świata łączy ludzi”, a jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja związana z ograniczaniem powstawania odpadów oraz prawidłowym segregowaniem i zagospodarowaniem odpadów, a także inicjowaniem działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Tego dnia w przedszkolu nauczycielki ze wszystkich grup przeprowadziły zajęcia dydaktyczne, które zainspirowały dzieci do działań praktycznych. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się sprzątaniem przydzielonego im terenu. Pogoda dopisała, a dzięki aktywnej postawie dzieci udało się zebrać śmieci. W workach, które zebraliśmy, znajdowały się różne rodzaje śmieci, głównie opakowania plastikowe, puszki, papier, oraz trochę szkła.

Udział dzieci w tegorocznej akcji Sprzątania Świata z pewnością uświadomi im jak wiele dobrego mogą zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Akcja pokazała, że nawet najmłodsze dzieci mogą wnieść istotny wkład w ochronę środowiska. Jesteśmy przekonani, że przedszkolaki będą kontynuować działania na rzecz ekologii i propagować ideę dbania o naszą planetę.