Categories: Aktualności

by kiedos

Share

,,Zdrowie w poezji i literaturze”

Dnia 09.05.2023 r. w Świtlicy Centrum Kultury Gminy w Rudnej przy ul. Ścinawskiej odbył się międzyprzedszkony konkurs recytatorski pt.: ,,Zdrowie w poezji i literaturze” w ramach realizowanego Przedszkolnego Programu „Promocja zdrowia”, którego organizatorem  było  Przedszkole Gminne w Rudnej. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3 – 6 lat. Swoje występy zaprezentowały dzieci z trzech przedszkoli: Rudnej, Chobieni i Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach – punkt przedszkolny w Tarnówku.  Głównym celem konkursu było prezentowanie i promowanie talentów dzieci oraz motywowanie do występów publicznych. Poza tym dzieci miały okazję popularyzować poezję dziecięcą, a także rozwijać swoje zdolności recytatorskie. Oceniając występy komisja brała pod uwagę pamięciowe opanowanie wybranego tekstu, interpretację słowną tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

Komisja w składzie:

 • Pan Maciej Suchecki – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chobieni,
 • Pani Katarzyna Miklas – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna,
 • Pani Aldona Zięba – Skoczek – Przewodnicząca Rady Rodziców.

miała nie lada wyzwanie, by wytypować zwycięzców. Poziom uczestników był bardzo wyrównany. Rywalizacja uczestników przebiegła w przyjaznej atmosferze.

Wszyscy pięknie prezentowali wybrane wiersze.

Po trudnej naradzie komisja wyłoniła zwycięzców.

W kategorii 3/4-latki:

 • I miejsce zajęła Liliana Kłos
 • II miejsce zajął Jakub Dudek
 • III miejsce zajęła Lena Dutka
 • Udział z wyróżnieniem otrzymała Michalina Lewicka

Natomiast w kategorii 5/6latki:

 • I miejsce zajęła Barbara Dąbrowska
 • II miejsce zajęła Natalia Lewandowska
 • III miejsce zajęła Natalia Iwan

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujęmy dzieciom z grupy „Pszczółki” za występ muzyczno – taneczny do piosenki „Owoce”.

Dziękujęmy za udział, gratulujemy wygranych i życzymy dalszch sukcesów.

Artykuły

Zobacz wszystkie
 • Czytaj dalej
 • W dniu 18.05.2023 r. odbył się koncert muzyki relaksacyjnej pt.: „Podróż z dźwiękiem” w wykonaniu Pana Patryka Kmieć. Dzieci miały okazję doświadczyć czystego dźwięku i wibracji w pełnym relaksie. Zanurzeni […]

  Czytaj dalej
 • Dnia 17 maja 2023r. grupa Słoników oraz Misiów wybrała się w podróż do Wioski Indiańskiej   w miejscowości Ostaszów. Mali podróżnicy mieli okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami Indian oraz  […]

  Czytaj dalej
 • 16 maja w przedszkolu odbył się pełen akcji i humoru teatrzyk kukiełkowy pt „W świecie sennych Nibyludków”.

  Czytaj dalej