Categories: Aktualności

by kiedos

Share

,,Zdrowie w poezji i literaturze”

Dnia 09.05.2023 r. w Świtlicy Centrum Kultury Gminy w Rudnej przy ul. Ścinawskiej odbył się międzyprzedszkony konkurs recytatorski pt.: ,,Zdrowie w poezji i literaturze” w ramach realizowanego Przedszkolnego Programu „Promocja zdrowia”, którego organizatorem  było  Przedszkole Gminne w Rudnej. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3 – 6 lat. Swoje występy zaprezentowały dzieci z trzech przedszkoli: Rudnej, Chobieni i Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach – punkt przedszkolny w Tarnówku.  Głównym celem konkursu było prezentowanie i promowanie talentów dzieci oraz motywowanie do występów publicznych. Poza tym dzieci miały okazję popularyzować poezję dziecięcą, a także rozwijać swoje zdolności recytatorskie. Oceniając występy komisja brała pod uwagę pamięciowe opanowanie wybranego tekstu, interpretację słowną tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

Komisja w składzie:

  • Pan Maciej Suchecki – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chobieni,
  • Pani Katarzyna Miklas – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna,
  • Pani Aldona Zięba – Skoczek – Przewodnicząca Rady Rodziców.

miała nie lada wyzwanie, by wytypować zwycięzców. Poziom uczestników był bardzo wyrównany. Rywalizacja uczestników przebiegła w przyjaznej atmosferze.

Wszyscy pięknie prezentowali wybrane wiersze.

Po trudnej naradzie komisja wyłoniła zwycięzców.

W kategorii 3/4-latki:

  • I miejsce zajęła Liliana Kłos
  • II miejsce zajął Jakub Dudek
  • III miejsce zajęła Lena Dutka
  • Udział z wyróżnieniem otrzymała Michalina Lewicka

Natomiast w kategorii 5/6latki:

  • I miejsce zajęła Barbara Dąbrowska
  • II miejsce zajęła Natalia Lewandowska
  • III miejsce zajęła Natalia Iwan

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujęmy dzieciom z grupy „Pszczółki” za występ muzyczno – taneczny do piosenki „Owoce”.

Dziękujęmy za udział, gratulujemy wygranych i życzymy dalszch sukcesów.