Categories: Aktualności

by kiedos

Share

Światowy Dzień Ziemi to jedno z najbardziej popularnych świąt ekologicznych na świecie. 21 kwietnia 2023 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy wiele działań, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie proekologicznego stylu życia, a także zwrócenie uwagi na możliwość umiejętnego wykorzystania surowców wtórnych.

Pierwszą z przeprowadzonych aktywności była prezentacja multimedialna, w której przedstawiliśmy dzieciom, czym jest Dzień Ziemi, dlaczego jest on ważny i co można zrobić, aby chronić planetę. Podczas prezentacji pokazaliśmy różne zdjęcia i filmy związane z ekologią oraz poruszyliśmy tematy takie jak: segregacja odpadów, ochrona wody, lasów i zwierząt. Kolejną aktywnością było wykonanie wspólnie w grupach młodszych ekologicznej pracy plastycznej, z kolei w grupach starszych dzieci wzięły udział w ekologicznym quizie międzygrupowym pt.: „Przyjaciele przyrody”.

Punktem kulminacyjnym w tym dniu było zorganizowanie ekologicznego pokazu mody pod hasłem „Eko – moda”, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały kreacje, które zostały wykonane z materiałów odpadowych m. in.: makulatury, butelek plastikowych, korków, folii, reklamówek i wielu innych. Stroje były wyjątkowe, a dzieci w rolach modelek i modeli sprawdziły się doskonale, można by rzec profesjonalnie. Przegląd był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, a także dowodem na to, że można zrobić „coś fajnego z odpadów nadających się do recyklingu”, coś co daje dużo radości i satysfakcji. Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej po zakończeniu pokazu mody wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę dla Ziemi o tematyce ekologicznej pt.: „Moja planeta.

Wszystkie przeprowadzone działania miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i pokazanie, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska. W trakcie działań dzieci miały okazję do zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń oraz do pracy w grupie.

Pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom za przygotowanie tak wyjątkowych, kreatywnych strojów dzieciom na nasz ekologiczny pokaz mody, który był zwieńczeniem wszystkich działań w tym dniu.