Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W ramach realizowanego Przedszkolnego Programu „Promocja Zdrowia” w dniu 19.04.2023 do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość Pani Justyna, pielęgniarką z Przychodni Cuprum – Med w Rudnej.

Podczas spotkania dzieci miały okazje dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat dbania o zdrowie.

Duże zainteresowanie wzbudziła torba, zwłaszcza wyposażenie czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne.

Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest aktywność fizyczna, na czym polega zdrowe odżywianie, kiedy i jak prawidłowo myć ręce oraz jak dbać o higienę. Każde dziecko otrzymało od pielęgniarki naklejkę „Dzielnego pacjenta”

Wizyta Pani Justyny zakończyła się wręczeniem przez dzieci podziękowań.