Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W ramach realizowanego Przedszkolnego Programu „Promocja Zdrowia” w dniu 19.04.2023 do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość Pani Justyna, pielęgniarką z Przychodni Cuprum – Med w Rudnej.

Podczas spotkania dzieci miały okazje dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat dbania o zdrowie.

Duże zainteresowanie wzbudziła torba, zwłaszcza wyposażenie czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne.

Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest aktywność fizyczna, na czym polega zdrowe odżywianie, kiedy i jak prawidłowo myć ręce oraz jak dbać o higienę. Każde dziecko otrzymało od pielęgniarki naklejkę „Dzielnego pacjenta”

Wizyta Pani Justyny zakończyła się wręczeniem przez dzieci podziękowań.

Artykuły

Zobacz wszystkie
  • Czytaj dalej
  • W dniu 18.05.2023 r. odbył się koncert muzyki relaksacyjnej pt.: „Podróż z dźwiękiem” w wykonaniu Pana Patryka Kmieć. Dzieci miały okazję doświadczyć czystego dźwięku i wibracji w pełnym relaksie. Zanurzeni […]

    Czytaj dalej
  • Dnia 17 maja 2023r. grupa Słoników oraz Misiów wybrała się w podróż do Wioski Indiańskiej   w miejscowości Ostaszów. Mali podróżnicy mieli okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami Indian oraz  […]

    Czytaj dalej
  • 16 maja w przedszkolu odbył się pełen akcji i humoru teatrzyk kukiełkowy pt „W świecie sennych Nibyludków”.

    Czytaj dalej