Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W dniach od 01 listopada 2022 r. do 28 marca 2023r. odbyła się w naszym przedszkolu kolejna wielka zbiórka pieniędzy w ramach XXI edycji ogólnopolskiej akcji „Góry Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Pomoc polega m.in. na tworzeniu takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzeniu takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Przedszkolaki i ich rodzice naszej placówki nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały „grosiki”. Każdy przynosił tyle, ile mógł. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.  Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych do skarbonki. Nasze przedszkole zebrało łącznie sumę 299,89 zł i po raz kolejny pobiło rekord. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji.

Artykuły

Zobacz wszystkie
  • Czytaj dalej
  • W dniu 18.05.2023 r. odbył się koncert muzyki relaksacyjnej pt.: „Podróż z dźwiękiem” w wykonaniu Pana Patryka Kmieć. Dzieci miały okazję doświadczyć czystego dźwięku i wibracji w pełnym relaksie. Zanurzeni […]

    Czytaj dalej
  • Dnia 17 maja 2023r. grupa Słoników oraz Misiów wybrała się w podróż do Wioski Indiańskiej   w miejscowości Ostaszów. Mali podróżnicy mieli okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami Indian oraz  […]

    Czytaj dalej
  • 16 maja w przedszkolu odbył się pełen akcji i humoru teatrzyk kukiełkowy pt „W świecie sennych Nibyludków”.

    Czytaj dalej