Categories: Aktualności

by kiedos

Share

W dniu 31.03.2023r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym w którym uczestniczyły grupy 3 i 4 latki oraz 5 latki. Mieliśmy okazję gościć pana Adriana Szum, który przekazał dzieciom informacje na temat pierwszej pomocy, uczył w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przedszkolaki poznały numery alarmowe oraz miały możliwość dowiedzieć się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem.

Dzieci mogły poznać, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób unieruchomić uszkodzoną rękę. Dzieci podczas takiej lekcji, nauczyły się wielu cennych wskazówek, które w przyszłości mogą im się przydać, w sytuacji zagrożenia życia. Bardzo dziękujemy Panu Adrianowi za cenną lekcję oraz życzymy sukcesów w dalszym rozwoju.