Categories: Aktualności

by kiedos

Share

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Każda grupa miała za zadanie wykonać plakat o tematyce wiosennej „Witaj Wiosno”. Kolorowe prace dzieci stały się głównym elementem wystroju, zdobiąc hol przedszkolny z okazji zbliżających się obchodów dnia wiosny.

We wtorek 21 marca 2023 r. dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły ze sobą wiosenne nakrycia głowy, jako symbol powitania nowej pory roku. Wykonane z pomocą rodziców kolorowe kapelusze, czapki oraz opaski zdobiły głowy naszych przedszkolaków dodając im uroku.

Tego dnia dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny a także prezentowały w salach swoje wspaniałe nakrycia głowy, tańcząc przy piosence „Maszeruje wiosna”.

Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia był przemarsz ulicami Rudnej. Dzieci radośnie maszerowały, śpiewały w barwnym korowodzie na czele, którego reprezentanci poszczególnych grup wyglądając jak Pani Wiosna prowadzili pochód trzymając w rękach transparent z napisem „Witaj Wiosno”. Wszystkie przedszkolaki w wiosennych nakryciach głowy z trąbkami, balonami i kwiatami przemaszerowali ulicami Rudnej by powitać wiosnę.

Przed powrotem do przedszkola dzieci podeszły obok Urzędu Gminy Rudna, tam czekała już na nich Pani Dyrektor Marzena Rzeszowska, która w imieniu Pana Wójta przywitała wszystkich przedszkolaków i wręczyła słodycze aby dodatkowo osłodzić ten wiosenny dzień.

W pomysłowych i barwnych nakryciach głowy dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej wprowadzili wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój, wyrażając swoją radość z nadejścia nowej pory roku.