Categories: Aktualności

by kiedos

Share

  W dniu 02.02.2023r. odbyło się przedstawienie edukacyjno – profilaktyczne pt. „Bajki na jednej nodze” wystawione przez GRUPĘ T z Torunia. W spektaklu poruszony został  problem zdrowego trybu życia. Mówiono w nim również o codziennych niebezpieczeństwach. Przedstawiono w zabawny i pełen humoru sposób zbiór kilku najpopularniejszych bajek z literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku pokazała jak ważna jest higiena osobista. Wszystkie bajki odbiegały od oryginału, a kończyły się śmiesznym i pouczającym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z dziećmi na temat zawarty w bajce. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki czemu łatwiej zapamiętywały przesłanie płynące z każdej bajki. Przedstawienie sfinansowane zostało ze środków Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudnej w ramach działań profilaktycznych.

Artykuły

Zobacz wszystkie
  • Dnia 31.03.2023r. dzieci uczestniczyły w zabawach i zajęciach, które miały na celu przybliżenie im wiedzy na temat autyzmu. Działania poprzedzone zostały wyklejeniem na niebiesko,  przez każdą     z grup wiekowych, fragmentu serca będącego […]

    Czytaj dalej
  • Każde dziecko marzy o tym, aby stać się superbohaterem z super mocą… tą super mocą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka… Dlatego dnia 31 marca 2023r. […]

    Czytaj dalej
  • Czytaj dalej
  • Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęły […]

    Czytaj dalej