Categories: Aktualności

by kiedos

Share

           Dnia 27.01.2023r. dzieci z grup najstarszych- 5-6-latków brały udział w spotkaniu z Panem Krzysztofem Adamskim- lekarzem weterynarii. Mieliśmy spotkać się z gościem w gabinecie weterynaryjnym, jednak- w związku z niesprzyjającą pogodą, spotkanie zostało zorganizowane w szkole, w sali 6-latków.

Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą weterynarza, zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych i hodowlanych, utrwalenie zasad bezpieczeństwa w momencie spotkania z agresywnym psem, a także kształtowanie postaw  humanitarnych  w  stosunku do zwierząt.

Pan Krzysztof przyniósł ze sobą wiele narzędzi niezbędnych w pracy weterynarza, środków leczniczych, których zastosowanie zademonstrował i omówił w dostępny dla dzieci sposób. Opowiedział o niebezpiecznych sytuacjach codziennej pracy i sposobach zabezpieczania się przed nimi. Przypomniał o konieczności szczepienia zwierząt i przestrzeganiu zasad higieny po kontakcie z nimi.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu. Odgadywały zastosowanie określonych narzędzi pracy lekarza weterynarii,  zadawały pytania i szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości   dotyczące  pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają. Opowiadały o zwierzętach, które mają w domu. Przećwiczyły także przybranie pozycji obronnej „żółw”.

Na koniec przedszkolaki wręczyły Panu Krzysztofowi Adamskiemu podziękowania za udział w spotkaniu. Bardzo podobały im się gadżety, które przygotował dla nich gość.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie.