Categories: Aktualności

by kiedos

Share

Dnia 18.01.2023 po raz kolejny dzieci z najstarszych grup przedszkolnych wyruszyły na wycieczkę do kina Muza w Lubinie na seans filmowy pt. Wielka podróż Molly. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu pt. Nowe horyzonty filmowe. Tradycyjnie film poprzedzała bardzo ciekawa prelekcja, która była wprowadzeniem do tematyki filmowej.

Film stwarzał okazję do omówienia z  przedszkolami trzech tematów-

  • Nie ma jak z rodziną
  • Samodzielnie, ale w społeczności
  • Skąd się biorą trudne emocje

Bajka swoją fabułą wywarła ogromne wrażenie na  dzieciach. Wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia i rozumienia wartości taki jak: rodzina, przyjaźń, prawda. Dzieci nabyły umiejętności właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, jak również wyzwalania względem rówieśników serdeczności i miłej atmosfery.