Categories: Aktualności

by kiedos

Share

Dnia 18.01.2023 po raz kolejny dzieci z najstarszych grup przedszkolnych wyruszyły na wycieczkę do kina Muza w Lubinie na seans filmowy pt. Wielka podróż Molly. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu pt. Nowe horyzonty filmowe. Tradycyjnie film poprzedzała bardzo ciekawa prelekcja, która była wprowadzeniem do tematyki filmowej.

Film stwarzał okazję do omówienia z  przedszkolami trzech tematów-

 • Nie ma jak z rodziną
 • Samodzielnie, ale w społeczności
 • Skąd się biorą trudne emocje

Bajka swoją fabułą wywarła ogromne wrażenie na  dzieciach. Wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia i rozumienia wartości taki jak: rodzina, przyjaźń, prawda. Dzieci nabyły umiejętności właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, jak również wyzwalania względem rówieśników serdeczności i miłej atmosfery.

 

Artykuły

Zobacz wszystkie
 • Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały program artystyczny. Dzieci recytowały Dziadkom wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły wyrażając w ten sposób swoją miłość. Każda wnuczka […]

  Czytaj dalej
 • W dniach od 25.01 do 17.02.2023 r. należy składać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Druki do pobrania znajdują się w sekretariacie przedszkola oraz na stronie w zakładce „Rodzice rekrutacja”.

  Czytaj dalej
 • W dniu 17.01.2023r. przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „ Muzyczna ciuchcia, czyli, jak muzyka opowiada?”. Była to muzyczna opowieść na motywach  „ Lokomotywy” Juliana Tuwima, która pozwoliła dzieciom zrozumieć, […]

  Czytaj dalej
 • Czytaj dalej