Categories: Aktualności

by kiedos

Share

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,

Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

Jest taka siła, co spełnia marzenia….

To właśnie magia

Świąt Bożego Narodzenia”

Niewątpliwe okres świąt to wyjątkowy czas, pełen nadziei, radości, refleksji oraz spotkań w gronie najbliższych. Aby móc bardziej przybliżyć tę magiczną noc narodzenia Pana Jezus, dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej z grupy „Kangurków” oraz „Pszczółek” przygotowały przedstawienie z okazji jasełek pt.: „Jest taki czas…”. Głównym celem tej uroczystości było wspólne wprowadzenie wszystkich w ten magiczny czas pielęgnowania tradycji świątecznych, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć, wzmacnianie więzi emocjonalnej z najbliższymi, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

W tym roku odbyły się aż dwa przedstawienia jasełkowe. W dniu 4 stycznia odbyło się przedstawienie dla wszystkich dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej, dla personelu przedszkola oraz dla grona pedagogicznego, natomiast 5 stycznia dla zaproszonych gości, dla pani Dyrektor i Wicedyrektor przedszkola oraz rodziców. Wspólnie z nami tę uroczystą chwilę celebrowali Wójt Gminy Rudna Pan Adrian Wołkowski a także ks. dr Jan Pazgan oraz ks. dr Dariusz Ciołka.

Jasełka wprowadziły wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój. Na koniec pani dyrektor Elżbieta Banach, pan Wójt Adrian Wołkowski oraz zaproszeni księża ks. dr Jan Pazgan oraz ks. dr Dariusz Ciołka podziękowali za występy i złożyli wszystkim życzenia, z kolei dzieci otrzymały upominki i słodycze. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

 

Artykuły

Zobacz wszystkie
  • Czytaj dalej
  • W dniu 18.05.2023 r. odbył się koncert muzyki relaksacyjnej pt.: „Podróż z dźwiękiem” w wykonaniu Pana Patryka Kmieć. Dzieci miały okazję doświadczyć czystego dźwięku i wibracji w pełnym relaksie. Zanurzeni […]

    Czytaj dalej
  • Dnia 17 maja 2023r. grupa Słoników oraz Misiów wybrała się w podróż do Wioski Indiańskiej   w miejscowości Ostaszów. Mali podróżnicy mieli okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami Indian oraz  […]

    Czytaj dalej
  • 16 maja w przedszkolu odbył się pełen akcji i humoru teatrzyk kukiełkowy pt „W świecie sennych Nibyludków”.

    Czytaj dalej