Categories: Aktualności

by Anna Linka

Share

„ZWALCZAJ WSZELKIE PRZESZKODY I WSZELKIE ZAWADY!
PĘDŹ, LEĆ, PŁYŃ BEZ USTANKU! POSŁUCHAJ MEJ RADY!”

Dnia 01.12.2022r. 6-latki z grup: „A” i „B” wzięły udział w wyjeździe do Auli Forum w Polkowicach na przedstawienie teatralne pt.: „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu”,  w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego.

Sindbad- główny bohater spektaklu,  mimo  otaczającego  go  bogactwa był nieszczęśliwy.
Co noc miał sen, w którym nieznana osoba prosiła go o pomoc. I to właśnie było powodem jego podróży. Książę doświadczył wielu przygód m.in. został połknięty przez wieloryba, stanął do walki ze sługami czarnoksiężnika. Mimo wszystko dotarł jednak do celu. Poznał nie tylko księżniczkę ze swoich snów, ale i moc Dżina uwięzionego w  lampie Aladyna.

Przedstawienie urozmaicały efekty świetlne i akustyczne, oprawa muzyczna. Podziw budziła scenografia i kostiumy oraz humorystyczna gra aktorów. Poza tym, widzowie mogli brać czynny udział  w toczącej się na scenie akcji.

Sindbad jest przykładem postaci, która uczy dzieci, że w życiu należy kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.

Artykuły

Zobacz wszystkie
 • Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały program artystyczny. Dzieci recytowały Dziadkom wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły wyrażając w ten sposób swoją miłość. Każda wnuczka […]

  Czytaj dalej
 • W dniach od 25.01 do 17.02.2023 r. należy składać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Druki do pobrania znajdują się w sekretariacie przedszkola oraz na stronie w zakładce „Rodzice rekrutacja”.

  Czytaj dalej
 • Dnia 18.01.2023 po raz kolejny dzieci z najstarszych grup przedszkolnych wyruszyły na wycieczkę do kina Muza w Lubinie na seans filmowy pt. Wielka podróż Molly. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu pt. Nowe […]

  Czytaj dalej
 • W dniu 17.01.2023r. przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „ Muzyczna ciuchcia, czyli, jak muzyka opowiada?”. Była to muzyczna opowieść na motywach  „ Lokomotywy” Juliana Tuwima, która pozwoliła dzieciom zrozumieć, […]

  Czytaj dalej