Categories: Aktualności

by kiedos

Share

„ZWALCZAJ WSZELKIE PRZESZKODY I WSZELKIE ZAWADY!
PĘDŹ, LEĆ, PŁYŃ BEZ USTANKU! POSŁUCHAJ MEJ RADY!”

Dnia 01.12.2022r. 6-latki z grup: „A” i „B” wzięły udział w wyjeździe do Auli Forum w Polkowicach na przedstawienie teatralne pt.: „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu”,  w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego.

Sindbad- główny bohater spektaklu,  mimo  otaczającego  go  bogactwa był nieszczęśliwy.
Co noc miał sen, w którym nieznana osoba prosiła go o pomoc. I to właśnie było powodem jego podróży. Książę doświadczył wielu przygód m.in. został połknięty przez wieloryba, stanął do walki ze sługami czarnoksiężnika. Mimo wszystko dotarł jednak do celu. Poznał nie tylko księżniczkę ze swoich snów, ale i moc Dżina uwięzionego w  lampie Aladyna.

Przedstawienie urozmaicały efekty świetlne i akustyczne, oprawa muzyczna. Podziw budziła scenografia i kostiumy oraz humorystyczna gra aktorów. Poza tym, widzowie mogli brać czynny udział  w toczącej się na scenie akcji.

Sindbad jest przykładem postaci, która uczy dzieci, że w życiu należy kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.